Mesaj Takip Programı 2023 Yılında Gerçekten Gerekli mi?

Binlerce yeni ve ücretsiz mesajlaşma uygulaması varken halen popülerliğini koruyan SMS veye kısa mesaj olarak bilinen mesaj, birçok kişi tarafından halen güvenli, basit, geleneksel veya mesajın iletildiğinden emin olmak için kullanılmaktadır. Bankaların, şirketlerin veya çeşitli bakanlıkların da mesajlarını Whatsapp, Viber, iMessage veya diğer internet gerektiren uygulamalar üzerinden değil mesaj kanalıyla gönderildiğini unutmayalım. 

Türkiye’de bulunan operatörlerin halen kurumsal toplu sms hizmeti sunmalarının arkasında da benzer nedenler bulunmaktadır. Hala önemini koruyan bu mesaj türünün çocuklarınızı çevrim içi tehlikelerden korumak veya çalışanlarınızın işinize bağlılığından emin olmak için bu mesajları takip etmek isteyebilirsiniz. Şimdi sizlere bunu nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Başkalarının SMS mesajları nasıl okunur?

  • Operatör Firmaları aracılığıyla
  • SMS Peeper
  • Takip programları

Operatör Firmaları aracılığıyla

Türkiye’de faaliyet gösteren 3 büyük operatör size ücretsiz bir şekilde, kendi web siteleri üzerinden kullanıcı bilgileri ile girildiği takdirde SMS kullanım detayları hakkında bilgi sunmaktadır. 

Operatörden operatöre bu bilgilerin detayları değişmektedir. Örneğin kullanım detaylarında kimi operatör sadece SMS tarih bilgilerini sunarken, kim operatörlerde SMS’nin hangi numaraya atıldığını göstermektedir. 

Burada dikkat etmeniz gereken durum hem kısıtlı bilgiye eriştiğiniz hem de her seferinde kullanıcıya gelen SMS’le giriş yapma zorunluluğunuzdur. Çünkü kullanım detaylarını incelemek için operatörler böyle bir zorunluluk getirmiştir.

SMS Peeper

Operatör yardımıyla SMS’lere ulaşamadığınızı söylemiştim. Eğer hangi içeriğin ne zaman ve kime atıldığını öğrenmek istiyorsanız, online bir platform olan SMS Peeper’a göz atmayı deneyebilirsiniz. Türkçe anlamı “SMS Gözetleyen” olan bu online telefon mesajlarını takip etme platformu ile gelen ve giden son 50’şer mesajı inceleyebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken öncelikle bu her ne kadar ücretsiz sms takip programı gibi görünse de burada öncelikle mesajları kontrol etmek için bir anket doldurmanız gerekmekte. 

Sistem açık uçlu smsler sistem üzerinden gösterildiğinden ülkemizdeki smslerin de bazıları sistem üzerinden görüntülenmemektedir. Kimi zaman da anketler ülkemizden bağlanan kullanıcılar tarafından doldurulmamaktadır.

Takip programları

Yukarıda bahsedilen metodlara kıyasla oldukça başarılı olan takip uygulamaları, hem gerçek zamanlı hem de sürdürülebilir bir şekilde hedef telefondaki kısa mesajlara bakmanızı sağlamaktadır. 

Kurulum ve kullanımı hakkında aşağıda detaylı bilgi verdiğim bu tür uygulamalar, yazılımsal olarak çocuklarınızın ve çalışanlarınızın mobil cihazlarındaki smsleri takip amacıyla dizayn edildikleri için size kesintisiz olarak cevap vermektedirler. 

Bu programların avantajları olarak gerçek zamanlı, sürdürülebilir ve tüm mesajları inceleme fırsatı sunmaları sayılabilir. Buna ek olarak bu tür programlar genelde internet gerektiren diğer mesajlaşma uygulamalarındaki bilgileri de aktarabilmektedir. 

Bu nedenle yukarıda belirttiğim iki metota kıyasla hem kullanıcılarına kesin sonuçlar vermekte hem de beraberinde çeşitli avantajlar sunmaktadırlar. 

Hem iOS hem de Android tabanlı telefonlarda kullanılan ve kullanıcılarından tam puan alan en başarılı mesaj takip uygulamaları sizler için aşağıda inceledim.

En iyi 3 SMS Takip Programları

mSpy

mSpy uygulaması, ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla tüm cevapları sunacak, güvenilir, hızlı ve sürdürülebilir hepsi bir arada bir uygulamadır. Hem iOS tabanlı hem de Android tabanlı cihazlarda kolaylıkla kullanılan bu uygulama, tüm ihtiyaçlarınıza tek bir uygulamayla çözüm arıyorsanız, size fazlasıyla verimlilik sunacaktır. 

Bir çok farklı özelliği bulunan bu uygulamayla, sevdiklerinizin ve çocuklarınızın kısa mesajlarını gerçek zamanlı okuyabilir ve siber zorbalar veya kişisel bilgilerin ihlali gib internet sorunlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Sadece kısa mesajlar için değil tüm telefon takip ve inceleme ihtiyaçları için dizayn edilen hizmetler sunan bu program aracılığıyla, iOS tabanlı cihazlarda jailbreak yapılmasına da gerek kalmamaktadır. Tüm kurulum detaylarını aşağıda anlatacağım bu program ile başarılı, güvenilir, sürdürülebilir ve gerçek zamanlı sms bilgilerine ulaşabileceksiniz.

Kullanıcıları tarafından son yıllarda tam not alan bu başarılı uygulama, bu başarısının arkasında kullanıcı dostu arayüzü ve gerçek zamanlı bilgi sunması bulunmaktadır. 

Rakiplerine göre uygun aylık paket alternatifleri bu uygulama, sunduğu performans ve kullanım kolaylığı ile rakiplerinden oldukça ileri bir seviyede bulunmaktadır. Üstelik sms takibi için alacağınız bu uygulama ile birçok diğer mobil cihaz takip özelliklerine de kavuşacaksınız. 

SpyBubble

mSpy benzeri bir program olarak karşımıza çıkan SpyBubble, sunduğu hizmetler ile takip programı ve sms takip uygulaması arayan ebeveynler ve işverenler arasında dikkat çeken bir başka programdır. 

Her ne kadar mSpy düzeyinde olmasa da SpyBubble programı ile çocuğunuzun arkadaşlarıyla mesajlarında neler yazıştığını, siber zorbalar tarafından baskı altında olup olmadığını veya gönderdiği veya gönderilen multimedya içeriklerin uygun içerikler olup olmadığına veya dolandırıcıların çocuğunuza ulaşmaya çalışıp çalışmadığına karar verebilirsiniz . 

Android tabanlı ve iOS tüm mobil cihazlarda kullanılan bu program ile ilk iki metotta anlatılan sürdürülebilir ve çok işlevsel olmayan metotlara gerek bile duymayacaksınız. 

MobileSpy

SMS takip programı arayanlar tarafından tercih edilen diğer bir program ise MobileSpy uygulamasıdır. Adından da tahmin edileceği üzere, bu program rakipleri olan mSpy ve SpyBubble gibi takip edilmek istenen hedef telefondaki kısa mesajları tüm detaylarıyla okumanıza izin vermektedir. Hem iOS tabanlı hem de Android tabanlı hedef mobil cihaza yüklenmesi halinde, gerçek zamanlı sms bilgileri takibini yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Her ne kadar sektörün lideri mSpy programının başarısını yakalayamasa da bu uygulama operatör ve online sms takibi platformlarından çok daha başarılı bir hizmet sağlamaktadır.. Çeşitli kullanım paketleri bulunan bu program basit arayüzü ve başarılı kullanımı için tercih edilebilir. 

Hem Apple Store hem de Play Store’da binlerce benzer özellikler sunan, en azından sunduğunu iddia eden, bir çok uygulama bulunmaktadır. Sizler için en başarılı bulduğum ve kullanıcılarını şu ana kadar memnun eden uygulamaları ele aldım. Şimdi ise sadece sms takibi için değil tüm mobil takip ihtiyaçlarına çözüm sunan mSpy kurulum ve kullanımı hakkında bilgi vereceğim.

SMS takip programı nasıl kullanılır?

Bu kısımda ise sms takip programı veya mesaj takip programı olarak bilinen bu uygulamayı iPhone ve Android tabanlı cihazlarda nasıl kuracağınızı ele alacağım. Sms takibi iOS tabanlı cihazlarda jailbreaksiz de kurulabilmektedir. 

İlk başta, hedef cihazda iCloud yedeklemeyi aktif hale getirin (ayarlar – iCloud ayarları – iCloud yedekleme), sonrasında mSpy hesabınıza giriş yapın ve iPhone/iPad (jailbreaksiz) versiyonu seçin ve iCloud giriş bilgilerini gireceğiniz ekrana kadar “devam et” tuşuyla ilerleyin, bu ekranda kullanmak istediğiniz iCloud yedeğini seçerek ilerleyin ve onay ekranında işlemi tamamlayın. Bundan sonra 24 saat içerisinde kontrol panelinize yüklenecek olan verileri incelemeye başlayabilirsiniz..

Mesaj takip programının Android tabanlı cihazlarda kurulumu için hedef telefonda Google Play korumasını iptal edin (ayarlar – Google – güvenlik – Google Play koruması), sonra Chrome tarayıcıdan b33w.net/a adresinden “apk” uzantılı programı indirin, indirilenlerdeki bu programı tıklayarak yüklemeyi gerçekleştirin, ayarlarınızı belirleyip kontrol panelinden erişebileceğiniz kayıt kodunuzla yüklemeyi sonlandırın. 

Şimdide bu takip programlarından en başarılı olan mSpy’ın nasıl kullanılacağını anlatacağım. Programın hem iOS hem de Android cihazlara kurulumunu yukarıda incelediğim için bu kısımda kayıt olma, abonelik türleri ve kontrol paneli kısmını ele alacağım.

mSpy programı için resmi sitesi mspy.com üzerinden kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu aşamada bilgileri doldurup kullanımınıza uygun aylık paketinizi ve paket sürümünüzü standart veya premium olarak belirlemeniz gerekmektedir. 

Çeşitli fiyat avantajlarıyla 12 aylık paket alabilir ve aylık daha uygun fiyatlara ailenizi ve sevdiklerinizi çevrim içi tehditlerden koruyabilirsiniz. Kayıt olma ve abonelik işlemlerini tamamladıktan sonra güvenli bir şekilde programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sonuç

Sms takip veya mesaj takip olarak adlandırılan bu özelliğin, SMS’ler hayatımızda olduğu sürece gerekli olacağını tartışmaya gerek yok. Her ne kadar bir çok popüler mesajlaşma uygulaması hayatımızın birer parçası olsa da kısa mesajlar her zaman önemini koruyacaktır. 

İşte bu yüzden sevdiklerimizi, çocuklarımızı ve çalışanlarımızı dolayısıyla kendimizi koruyabilmek için bazen onların neler yaptığını yasal sınırlar içerisinde takip etmek isteyebilirsiniz. İşte bu tür bir ihtiyacınız ortaya çıktığında hangi yöntemleri kullanabileceğinizi, hangi programın daha başarılı olacağını ele almaya çalıştım.

Buradakiler bilgi amaçlı olup, yasal sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Umarım beğendiğiniz bir yazı olmuştur. Bir başka yazda görüşmek üzere.

Comments

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

DMCA.com Protection Status