Hakkımızda

Herkese Selamlar,

Ben Utku TANRIKULU, 1975 Karşıyaka doğumluyum. Dokuz Eylül Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunuyum. Güvenlik sistemleri ve güvenlik protokolleri konusunda İzmir’de özel bir firmada çalışmaktayım. 

Güvenlik sistemleri alanında çalıştığım için teknik detaylarına hakim olduğum casus yazılımlara ilgim, çalıştığım şirketin şirket telefonlarına uygulama engelleme, Android mobil cihaz takibi ve iOS cihaz takibi gibi çalışanlarına verdiği mobil cihaz ihtiyaçları kapsamında görevlendirilme ile başladı. Şirket yöneticileri personele verilen tüm akıllı telefon, tablet ve data hatların şirket kontrolü altında olduğundan, istedikleri uygulamalar dışında bu cihazlara uygulama yüklenmediğinden, cihaz kullanıcısının mesai saatleri içerisinde nerede olduğundan, bu hatlarla yapılan görüşmelerin iş kapsamında olduğundan ve sürekli çalındığı iddia edilen telefonların yerinin takip edilebileceğinden emin olmak istiyordu.

Bu kapsamda başlayan araştırmalarım, piyasadaki çoğu casus yazılımı inceleme, deneme ve karşılaştırma deneyimi kattı. Böylece tüm detaylarına hakim olduğum bu casus yazılımların ne tür avantajları ve dezavantajları olduğunu hem araştırarak hem de şirket içi kullanarak öğrenme fırsatı yakaladım.

Bu nedenle, sizlerin de olası casus yazılım ihtiyacınız olması durumunda, illa şirket için değil bireysel ihtiyaçlarınız da olabilir, sizlere rehberlik edecek bir blog hazırladım. Böylece farklı dillerde okuduğum bir çok yorumu, kullanıcı bildirimlerini ve kişisel deneyimleri bir araya getirerek, bu konudaki en iddialı blog yazarı olacağımdan eminim. Bu özgüven ile sizlere Android ve iOS akıllı telefon ve tabletlere yüklenen en yeni, en başarılı ve kullanıcılarından tam not almış veya almaya aday casus yazılımların detaylı incelemelerini yapacağım. Bu incelemelerde bu programların neler sunduğunu ve neler sunamadığını, geliştirilmesi gereken alanları, size nasıl hizmet edeceğini, alternatiflerinin ne olduğunu ve dahası programsız benzer sonuçları nasıl alabileceğinize dair çeşitli yöntem ve metotları da siz değerli okuyucularımla paylaşacağım. 

Karşılaştırmalı analizler de bulabileceğiniz bu yazılarımı, keyifle okuyacağınızı umuyorum. Çünkü piyasadaki o kadar fazla casus yazılım bulunmasına rağmen, hepsi çok şey vaad edip sadece bir kaçı bu vaatleri yerine getirebilmektedir. Şimdiden keyifli okumalar!

DMCA.com Protection Status