Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma 2023 – Tam Rehber

Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp ortalama 7 saatlik günlük internet kullanımımızın büyük bir kısmını oluşturuyor. Sevdiklerimizle mesajlaşmak, haber almak ve dosya göndermek için kullanılan bu uygulama aynı zamanda iş amaçlı da sık sık kullanılıyor. Kolay kullanılabilir ara yüzü ve tasarımı sayesinde kısa sürede milyonlarca kullanıcı kazanmayı başaran WhatsApp önümüzdeki dönemde de bu popülerliğini koruyacak gibi görünüyor.

Whatsapp konuşmaları uçtan bir uca korunma özelliğine sahip ancak bunu gerçekleştirebilmek için her iki tarafın da bu süreci kabul etmesi gerekiyor. Bu da WhatsApp konuşmalarını birçok kişi için erişilmez kılıyor. Bu sebeple kişiler başkalarının WhatsApp mesajlarını okuma gereksinimi duyabiliyor.

Başkalarının WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

Kulağa imkansız gibi gelse de, başkalarının WhatsApp mesajlarını görmek çok da zorlu bir işlem değil. Herhangi özel bir yazılıma ihtiyaç duymadan oldukça basit yöntemlerle bu işlemi gerçekleştirmen mümkün. Senin için en kolay ve pratik yöntemleri bir araya getirmekle kalmayıp her program için artı ve eksileri de eklemeyi ihmal etmedim. 

Umarım senin için de faydalı olur. Eğer karmaşık programlarla uğraşmak istemiyorsan bu yöntemler tam sana göre! O zaman hemen WhatsApp mesaj okuma yöntemlerine göz atalım…

1. Telefon Takip Programları

Üçüncü ve en garanti seçenekle tanışmaya hazır ol: Telefon takip programları. Casusluk programı olarak da bilinen bu tarz programlar dilediğin an dilediğin noktada WhatsApp mesajlarını okumana yardımcı olabilecek kadar başarılı! Peki bu programlar nasıl çalışıyor?

Bu programların temel prensibi, hedeflenen bir cihaza ait tüm verilerin canlı olarak takip edilmesi veya kaydedilmesine dayanıyor. Üstelik yalnızca WhatsApp ile sınırlı kalmadan telefonda yer alan herhangi bir uygulamayı inceleme ve kaydetme işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Söz konusu WhatsApp mesajlarını okumak olduğunda, telefon takip programları kişiye %100 gizlilik ve harika sonuçlar sunuyor. Bu programlar aracılığıyla belirlenen hedef cihaz, online tarayıcı üzerinden ya da mobil bir cihaz üzerinden kolayca izlenebiliyor. 

Böylece WhatsApp üzerinden gelen mesajların içeriği, mesaj bilgileri, mesajlarda yer alan fotoğraf, video ve ses kayıtları başta olmak üzere, uygulamayla ilgili aklına gelebilecek tüm verilere saniyeler içerisinde ulaşabiliyorsun. Bir diğer güzel özellik ise hedef telefonun sahibinin olanlardan asla haberdar olamaması. Yani bu programlar cihaza %100 erişim sunduğu gibi kişiye de %100 gizlilik veriyor. 

 • Artıları: yalnızca WhatsApp ile sınırlı kalmayarak hedeflenen cihazda yer alan tüm uygulamalara ait verilerin takibi ve kaydı gerçekleştirilebiliyor. Yani hedefini büyük tutanlar için harika bir uygulama. Bu uygulamalar ile hedef telefonu sanki kendi elinin altındaymışçasına rahat bir biçimde kullanabileceksin.
 • Eksileri: Ücretli olarak satılan bu yazılımlar özellikle yıllık üyelik almak istersen bütçeni biraz zorlayabilir. Daha önce benzeri bir yazılım kullanmadıysan özellikle kurulum aşamasında zorluk çekebilirsin.

Başkalarının WhatsApp Mesajlarını Okuma Programları

Yukarıda detaylıca ele aldığım WhatsApp mesajlarını okuma programları, piyasada farklı birçok fiyat ve özellikle satışa sunuyor Bu durum da, bu programları tercih edecek kişilerin kafasını karıştırabiliyor. Hangi programın senin için uygun olduğunu keşfetmek için sana özel seçtiğim, en verimli ve başarılı 3 WhatsApp mesajlarını okuma programına mutlaka göz atmalısın.

mSpy

Sevgilinin WhatsApp mesajlarını okumak için dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Piyasanın en güvenilir ve popüler programlarından mSpy aradığın desteği sana fazlasıyla verecek. mSpy bir casusluk yazılımı. Tamamen online olarak internet tarayıcıları üzerinden erişim sunuyor ve hedeflenen cihazda yer alan bilgileri ele geçirmeye yardımcı oluyor. 

 • WhatsApp mesajlarını okumanın yanı sıra; 
 • cihaza gelen ve giden SMS mesajları, 
 • aramalar, 
 • Messenger mesajları, 
 • klavye hareketleri, 
 • sosyal mecraların 

tamamına erişme gibi birçok özellik sunan uygulama kolay kullanım sunan paneliyle de rakiplerinden ayrışıyor.

Onu özel yapan bir diğer özellik ise canlı konum takibi sunması. GPS üzerinden sunulan bu özelliğin yanı sıra coğrafi çerçeveleme adı verilen ve hedef cihazın kişinin belirlediği sınırlardan dışarı adım attığında, kişiye bildirim gelmesini sağlayan çok önemli bir özelliğe de sahip. Bu özellik daha çok ebeveynler ve iş verenler tarafından tercih ediliyor.

SpyBubble

Tıpkı mSpy gibi bir casusluk programı olan SpyBubble; kişinin bir cihazı hedefleyerek bu cihaz üzerinde %100 kontrol imkanı elde etmesini sağlar:

 • 7 gün 24 saat canlı konum bilgisinin yanı sıra, 
 • Messenger mesajları, 
 • SMS mesajları, 
 • gelen ve giden aramala bilgileri, 
 • Facebook, 
 • Instagram vb. 

Sosyal ağların tüm verileri ve daha birçok önemli veriyi sunulan online panel üzerinden kontrol etmeyi sağlar.

MobileSpy

Casus programlar arasında en çok ilgi çeken programlardan biri olan mobileSpy’ın en önemli özelliği kontrol panelinin cep telefonu, tablet vb. Akıllı cihazlardan mobil olarak yapılabilmesi. Hedef cihazda yer alan fotoğraflar, videolar, tüm mesajlar, gerçekleşen klavye heraketleri ve konum takibi gibi birçok özellik sunan MobileSpy, kullanıcılarına daha hızlı ve mobil bir ortam sunuyor.

Başkalarının WhatsApp Mesajlarını Okuma programı Nasıl Yüklenir?

IOS için:

İlk önce bilgilerini almayı istediğin telefonda iCloud yedeklemeyi aktif hale getirmlisin. Bu sayede tüm yükleme sürecini ve sonrasını yürütebilirsin. Bu işlemi yapmak için Ayarlar>iCloud ayarları>iCloud yedekleme dizinini kullanman yeterli olacaktır.

Devamında mSpy hesabına giriş yapman gerekiyor. Burada iPhone veya Pad jailbreaksiz seçeneğini tıklayarak “ilerle” tuşuna basarak onay ekranına ulaşmalısın. Bu ekranda ise Cloud yedeğini belirlemelisin. Son ekrana geldiğinde ise işlemi tamamla seçeceğine tıklamalısın.

Android için:

Başkalarının WhatsApp mesajlarını okuma programları iPhone cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da rahatlıkla kurulabilir. İlk adımda, takip etmek istediğin telefon mutlaka seninle birlikte olmalı, ilk aşamada bu şartı yerine getirmezsen kurulumu gerçekleştirmen mümkün değil. Çünkü bu adımdaki işlemleri hedef telefon üzerinden gerçekleştirmelisin.

Cihazı edindikten sonra, telefondaki Google Play korumasını kaldıracak adımları takip etmelisin. Bu işlemi de Ayarlar>Google>Güvenlik>Google Play Koruması dizininden yapman gerekiyor.

Daha sonra yine hedef telefonda tarayıcı sayfasını açıp b33w.net/a adresini ziyaret etmeli ve bu sayede “.apk” uzantılı dosyayı indirmelisin. İndireceğin bu dosya yükleme işlemini başlatmış olacak. İşlem tamamlandıktan sonra mSpy tarafından sana sunulan kayıt kodunu kullanarak yüklemeyi hızlı ve pratik bir biçimde tamamlayabileceksin. 

2. WhatsApp Web

Sıkı bir WhatsApp kullanıcısıysan onun adını duyman muhtemel. WhatsApp uygulamasındaki tüm işlemleri online bir tarayıcı üzerinden yapmana ve WhatsApp mesajlarını yönetmene olanak sunan bu özel program, WhatsApp’ın orijinal yazılımlarından biri ve günümüzde milyonlarca insan tarafından kullanılıyor.

Son derece güvenilir olan bu program, sana sevgilinin WhatsApp mesajlarını okuman için de         yardımcı olabilir. Tek yapman gereken telefonda bulunan WhatsApp uygulaması ana sayfasından ‘Ayarlar’ kısmına gelerek ‘WhatsApp Web’ seçeceğine tıklaman. 

Daha sonra www.web.whatsapp.com adresini ziyaret edeceksin. Adreste karşına bir QR kod çıkacak. Bu kodu WhatsApp web sayfasındaki alana okutmak gerekiyor. Kodu okutur okutmaz tüm WhatsApp mesajlarının bilgisayar ekranına yansıdığını göreceksin. Mesajları yalnızca okumakla kalmaz, dilersen yedekleyerek bilgisayarına indirebilirsin. Mesajlar aracılığıyla gönderilen video ve fotoğrafları görüntüleyebilir ve yine bilgisayarına indirebilirsin.

 • Artıları: Tamamen ücretsiz olan bu program sana başkalarının WhatsApp mesajlarını görme konusunda yardımcı olurken, aynı zamanda oldukça kolay kullanım deneyimi sunar. Yani herhangi bir yazılım öğrenmekle uğraşmadan kolayca saniyeler içerisinde WhatsApp mesajlarına erişebilirsin. 
 • Eksileri: Bu programı aktif olarak kullanabilmen için WhatsApp mesajlarını okumak istediğin telefonun yanında olması gerekiyor. Yani hedeflediğin cihazı ele geçirmeden bu işlemi gerçekleştirmen mümkün değil. İkinci bir sorun ise telefon sahibinin cihaz geçmişini görüntüleyebilmesi. Böylece kişi izni olmadan telefonunun alındığını ve başka bir cihazdan giriş yapıldığını görebilir.

3. Backup Text for Whats

WhatsApp mesajlarını okumada bir diğer yöntem Backup Text for Whats adı verilen ve tüm WhatsApp mesajlarını dilediğin formatta indirmeye yarayan bir uygulama. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulama, WhatsApp için özel geliştiren üçüncü parti bir yedekleme uygulaması olarak da biliniyor.

Bu uygulama yardımı ile dilediğin WhatsApp konuşmasını dilediğin metin formatında indirmen mümkün. Aynı zamanda kaydettiğin dosyaları daha sonra görüntüleyebilir ve üzerinde değişiklikler yapabilirsin. İndirebileceğin formatlar arasında Excel ve HTML gibi farklı formatlar yer alıyor.

Mesajlaşmaların yedeklemelerini SD kartınıza yapabildiğin gibi dilersen e-posta olarak istediğin eposta adresine de gönderebilirsin.  Standart WhatsApp özelliklerinden bir tanesi olarak bildiğimiz mesajlaşma yedeklemeyi daha fonksiyonel kullanmak için bu uygulamayı tercih edebilirsin.

 • Artıları: Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu uygulamayı ücretsiz olarak indirip kolayca kurabilirsin. Herhangi bir ücret ödemen ya da bir yazılımı baştan öğrenmen gerekmez. Aksine tüm işlemleri hızlı ve mobil olarak yapabilirsin. Cep telefonunun yanı sıra tablet vb. diğer akıllı cihazlardan da aynı işlemi gerçekleştirmen mümkün.
 • Eksileri: Bu uygulamayı kullanmak için tıpkı WhatsApp for Web’de olduğu gibi hedef cihaza erişmen gerekecek. Diğer bir sorun ise bu uygulamanın yalnızca Android telefonlar için bulunması, yani eğer IOS işletim sistemine sahip bir cihaza sahipsen bu uygulamayı kullanman pek olası değil.

Sonuç

Günümüzde herkesin vazgeçilmezi haline gelen, hem fonksiyonel hem de tasarımsal olarak kullanıcısına basit çözümler sunan WhatsApp’ın hazinesi mesajlar artık erişilmez olmaktan sıyrılıyor. WhatsApp mesajlarına okuma programları aracılığı ile belirleyeceğin cihaz üzerinden yukarıdaki ipuçlarını uygulayarak mesajları kolayca ele geçirebilir veya arşivleyebilirsin. Bu teknolojiden yararlanmak için tek ihtiyacın olan hedef bir cihaz, biraz bütçe ve biraz da vakit. Kolay kullanım panellerini kullanarak hızlıca istediğin veriye erişmen böylece mümkün!

Comments

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

DMCA.com Protection Status