Birini Nasıl Takip Edebilirim 2023 En Yeni Metodlar

Günümüz teknolojisi ışık hızıyla ilerlerken beraberinde pek çok şeyi de değiştirmekte. İlişkiler, normlar hatta devletler bile teknoloji geliştikçe değişmekte kendini yenilemekte. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde teknoloji evlerimize yeni bir üyeyi dahil etti: akıllı telefonlarımız.

Artık zengin fakir, evli bekar, yaşlı genç hiç kimseyi dışlamayan, herkesi bağrına basan bir dostumuz var. Eğer evli iseniz, eşiniz telefonu ile sizden daha çok vakit geçiriyor olabilir. Eğer eşiniz işten gelir gelmez sizle konuşmak yerine en yakın arkadaşı, yani telefonu ile vakit geçiriyor ve bunun nedenini öğrenmek mi istiyorsunuz? Veya kızınız veya oğlunuzun arkadaşlarını gözünüz tutmuyor mu? Kafanızdaki sorulara cevaplar bu yazıda.

1. Eşimi Gizlice Gözetlemem Mümkün mü?

Eşimin telefonunu takip etmek istiyorum ama nasıl yaparım bilmiyorum diyorsanız bu makalede tam da bundan bahsediyor olacağım. ‘Kocamın telefonunu nasıl takip ederim’ sorusunun cevabı size aradığınız hizmeti sunmak için hazırlanmış takip casus programlarda. Kimi zaman etik olup olmadığı tartışılsa da kimi durumlarda teknolojinin size sunduğu en yararlı hizmet olabiliyorlar.

2. Çocuğumu Gizlice Gözetlemem Mümkün mü?

Çocuğumun telefonunu nasıl takip ederim diye kendinize sorular soruyor olabilirsiniz. Günümüzde hele de büyük şehirlerde yaşıyor ve çocuklarınızın kimlerle arkadaşlık ettiğini, nereye gittiğini, neler yaptığını merak etmeniz çok normal. Günümüzde çocuklarımızı korumak bir yandan zor gibi görünse de artık casus yazılımlar sayesinde işiniz çok kolaylaşabilir.

3. En İyi Takip Programları 2023

Etik mi değil mi diye tartışmaktansa, ‘sevgilimin telefonunu nasıl takip ederim’ sorusunun cevabı olan casus programların size sunacağı hizmetlerden bahsetmeyi tercih ediyorum. Hiç kimse durduk yere birini nasıl takip edebilirim diye düşünmeye başlamaz. İlla ki başkasını takip etmek istemenizin bir de nedeni ve motivasyonu vardır.

Eşiniz eve geç gelip sonrasında vaktini hep telefonunda mı geçiriyor? Sevgiliniz çevrimiçi olduğu halde mesajlarınıza cevap vermiyor mu? Oğlunuz veya kızınızın şüpheli hareketleri mi var! Eşiniz son zamanlarda akıllı telefonunu yanından bir saniye olsun ayırmaz mı oldu?

Yukarıdaki sorular size çok tanıdık geliyor ve her gün kendinize soruyorsanız, bir casus program tüm sorularınıza yanıt olabilir demektir. Çünkü tam da bu tür problemlerden muzdarip kişiler için yazımışlardır.

Dertlerinize derman olacak bu casus uygulamalar karşı tarafın telefonuna indirilir ve onun haberi olmadan siz telefonunda ne var ne yok görebilirsiniz. Evet eşimin telefonunu takip etmek istiyorum diyorsanız, aşağıda size güvenle kullanabileceğiniz üç casus programdan bahsediyor olacağım.

mSpy

Bu casus yazılımın mottosu ‘Bilmek, engel olmaz ve korumak’’dur. Casus yazılımlar alanında küresel bir lider olan mSpy size sahip olmak isteyebileceğiniz hemen hemen tüm imkanları sağlar. ‘Çocuğumun telefonunu nasıl takip ederim’ veya ‘Eşimin telefonunu nası takip ederim’ sorularının tek cevabı mSpy olabilir.

Takip etmek istediğiniz telefona bu programı yüklemeniz durumunda anlık olarak telefonda gerçekleştirilen tüm işlemleri görebilirsiniz. Örneğin eşiniz yine işten geç geldi ve hemen telefonunun ekranına mı kilitlendi? Eğer bir mSpy kullanıcısı iseniz artık merak etmenize gerek yok!

İster eşinizin karşısında oturuyor olun ister siz şehir dışına çıkmış, tek yapmanız gereken kendi telefonunuzun ekranına bakmak. Çünkü anbean mSpy size eşinizin veya sevgilinizin telefonunda olanları olanları sizin ekranınıza taşır.

mSpy’ın özellikleri arasında:

 • Sosyal Ağlar: Eşinizin kullanıcısı olduğu tüm sosyal medya hesaplarına erişebilirsiniz.
 • Aranan Numaralar: Eşiniz kimlerle konuşmuş tüm numaraları görebilirsiniz.
 • SMS: Eşinizin telefonuna kimler mesaj göndermiş, eşiniz ne yazmış görebilirsiniz.
 • Anlık Mesajlar: WhatsApp, Viber gibi uygulamalardaki mesajları okuyabilirsiniz.
 • GPS Konum Bulma: Eşiniz nerelere gitmiş şu anda nerede bulabilirsiniz.
 • Rehber: Rehberde kayıtlı numaraların kimliklerini doğrulayabilirsiniz.

Ve daha bunlar gibi pek çok casusluk hizmeti parmaklarınızın ucuna gelir. Tek yapmanız gereken hemen bir mSpy üyelik paketi almak, sonrasında takibe başlamak olacaktır.

SpyBubble

Eşimin telefonunu nasıl takip ederim sorusuna bir cevap da SpyBubble’dan gelebilir. 2023’nin gözde casus uygulamalarından biri olan SpyBubble pek çok ebeveyn ve çift tarafından kullanılmaktadır.

Eşimin kimlerle konuştuğunu bilmek hatta ve hatta telefon konuşmalarını dinleyebilmek istiyorum derseniz SpyBubble aradığınız takip yazılımıdır diyebilirim.

Diğer benzer uygulamalardan farklı olarak SpyBubble kullanıcıları takip ettikleri kişinin telefon konuşmalarını dinlemekle kalmaz, sesi kaydedebilir. Hatta ve hatta uygulamanın yüklü olduğu telefon bir ses kayıt cihazı gibi kullanılabilir.

Eğer siz de eşimin telefonunu nasıl takip ederim, onu nasıl daha yakından izleyebilirim diyorsanız bu uygulama tam sizlik demektir. Ses kayıt özelliği sayesinde diğer uygulamalara göre daha çok tercih edilen SpyBubble ile sahip olacağınız diğer özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Hedef telefonu uzaktan kontrol edebilirsiniz.
 • Her an gidilen yerlerin konum bilgilerini görebilirsiniz.
 • Telefon konuşmalarını dinleyip, kaydedebilirsiniz.
 • Telefondaki mesajları okuyabilirsiniz.
 • Telefondaki fotoğrafları ve videoları görüntüleyebilirsiniz.

MobileSpy

Kocamın telefonunu nasıl takip ederim sorusunun bir cevabı da Android telefonlarla uyumlu çalışan MobileSpy’dır. Eğer bir iphone veya ipad kullanıcısı iseniz, bu uygulamayı cihazınızda Jailbreak işlemini uyguladıktan sonra kullanabilirsiniz.

‘Eşimin telefonunu nasıl takip ederim? Bir casus uygulama kullansam bile çok yoğun çalışıyorum. Sürekli takip etmeye vaktim yok!’ diyorsanız, MobileSpy’ın canlı kontrol panel servisine hoş geldiniz!

Birini takip ederken elbette 7/24 telefon karşısında bekleyemezsiniz. Uyumanız, çalışmanız, hatta takip ettiğiniz kişilerle vakit geçirmeniz gerekir ve karşı taraf yanınızda değilken onu taki etmek için sınırlı süreniz vardır.

‘Peki eşim veya çocuğum benim onu takip ettiğimden şüpheleniyor, mesajlarını siliyor olabilir mi’ derseniz MobileSpy buna da çözüm getiriyor. Karşı mesaj telefonundan herhangi bir veriyi, mesajı, numarayı veya görseli silse bile, uygulama hemen hafızasına kaydediyor ve sizin dilediğiniz zaman izleyebilmeniz için muhafaza ediyor.

MobileSpy ile yapabileceğiniz diğer başka özellikler şöyle sıralanabilir:

 • Anlık Mesaj: WhatsApp, Viber vb uygulamaların mesajlarını (silinse dahi) okuyabilirsiniz.
 • Arama Kayıtları: Aranan ve arayan numaraları görüp, numara engelleyebilirsiniz.
 • Multimedya: Telefondaki multimedya görsel ve videolarına ulaşabilirsiniz.
 • Google: Arama motorundaki aranan sayfaları ve arama geçmişini görebilirsiniz.
 • Rehber: Telefonda kayıtlı numaraların kime ait olduğunu tespit edebilirsiniz. 

4. Mspy Programını Kullanarak Başka Neleri Görebilirsin?

Eğer casus uygulamalar arasından seçimini mSpy yönünde yaptıysan, eşimin telefonunu takip etmek istiyorum diyorsan, mSpy size şu hizmetleri ayağınıza getirir:

 • Telefonun kişiler bilgisine ulaşma,
 • Telefondaki takvim bilgilerine ulaşma ve her bir etkinliği inceleyebilme,
 • E-postaları okuyabilme
 • İnternet geçmişini görüntüleyebilme,
 • Telefona gelen giden veya kamera ile kaydedilmiş tüm fotoğraf ve videoları görebilme,
 • Telefonda kayıtlı uygulama ve programları kontrol edip,
 • GPS ile konum takip edebilme ve ‘okul’ ‘ev’ gibi güvenli bölgeler oluşturabilme,
 • SMS veya anlık mesajları okuyabilme,
 • Arama yapılan ve aranan numaraları takip edebilme.

5. Kişi Takip Etme Programı Nasıl Kullanılır?

Kişi takip etme programlarını kullanmak için telefonunuzun işletim sistemini bilmeniz ve karşı tarafın telefonunun tuş kilidini açmanız ve kullanmak istediğiniz programı hedef telefona indirmeniz gerekmektedir. İstediğiniz programa karar verip örneğin Google’a ‘mSpy indir’ yazıp, programın sitesindeki paketleri ayrıntılı inceleyebilir, istediğiniz paketi seçip üye olabilirsiniz.

Kişi Takip Etme Programını Eşimi İzlemek İçin Nasıl İndiririm?

Takip programını telefona yükleyebilmek için iphone bir telefon kullanıyorsanız iCloud backup (yedekleme) yapmanız gerekir.

iPhone (Jailbreak Olmadan) > İlerle > İzlemeyi yapacağınız telefonun iCloud bilgileri > Onayla > Bitir

Sonrasında:

 • App Store’u aç,
 • Programın adını yaz ve seç,
 • Programı indir butonuna bas,
 • iCloud verilerini gir ve girişe bas.

Android telefonlar için ilk yapılması gereken Google Play Koruma özelliğini kapatmaktır. Bunun için:

Ayarlar menüsü > Google > Güvenlik >Google Play Koruma kapat

ve sonrasında ‘Cihazı Güvenlik Tehditlerine Karşı Tara onayla’

Bunu yaptıktan sonra:

 • Google Crome‘da gizli sekme aç,
 • Programın linkini yaz,
 • Ekranda görünen şekli çiz,
 • Dosyayı indir
 • İndirilenlerde dosyayı bul ve tıkla,
 • Kurulumu tamamla.

6. Sonuç

Akıllı telefonlar her ne kadar bizi eşlerimizden ve ailemizden uzaklaştırsa da casus programlar sayesinde onlara tahmin edeceğinizden de çok yakın olabilirsiniz.

Comments

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

DMCA.com Protection Status