WhatsApp takip programı 2023

Günümüzde ailemizle, iş arkadaşlarımızla, dostlarımızla ve hatta kuaförümüzle bile konuşmak için kullandığımız haberleşme aracı artık Whatsapp. Anında haberleşebilme, konum paylaşabilme, fotoğraf/video gönderebilme, ses kaydı yapabilme gibi özellikleri sayesinde oldukça popüler olan bu uygulama içerisinde pek çok veri ve dolayısıyla merak da uyandırmaktadır.

WhatsApp verileri kişiye özel saklanır ve üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Ama eğer siz yine de sevdiklerinizin, yakınlarının veya başkalarının WhatsApp takibini yapmayı istiyorsanız ve nasıl yapılır bilmiyorsanız, tam olarak doğru yerdesiniz. WhatsApp takibi nasıl yapılır, hangi programlar kullanılır bu makalede ayrıntılı olarak anlatıyor olacağım.

WhatsApp takip programı ile başkasının WhatsApp’ına girmek, WhatsApp başkasının mesajlarını okuma imkanı elde edilir. Peki, bu nasıl yapılmaktadır? Göz atalım.

WhatsApp

WhatsApp takip programı, WhatsApp takip etme amacıyla geliştirilmiş programdır. WhatsApp takip etme programı en az WhatsApp’ın kendisi kadar popüler bir program haline gelmektedir. İletişim dünyasına getirdiği kolaylıklar, sunduğu özellikler ve ücretsiz olması WhatsApp’ı yaygın hale getirmiştir. Neredeyse WhatsApp’tan mesaj, fotoğraf, sesli mesaj, video ya da konum paylaşmayan yok gibidir. Bu kadar çok paylaşım yapılması bazen WhatsApp’ta olup bitenin takip edilmesi zorunluluğunu ortaya çıkarmaktadır. Çocuğunuzun ya da bir yakınınızın WhatsApp’ta güvenli bir şekilde diğer insanlarla iletişim halinde olduğunu bilme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu durumda WhatsApp takip programı ücretsiz ya da ücretli sunulanlardan biri ihtiyacınızı karşılayabilir. Bu tür programlar nedir, nasıl çalışırlar, hangi sürümleri tercih edilmeli gibi pek çok soru gündeme gelmektedir. Bu tür sorularınıza ve daha fazlasına yazının devamında cevap bulabilirsiniz.

WhatsApp Takip Nasıl Yapılır?

Whatsapp takibi yapabilmek piyasada için farklı seçenekler mevcuttur. Bunlardan bazıları kolayca ulaşabileceğin basit uygulamalarken kimileri de özenle geliştirilmiş casus yazılımlardır.

MAC Spoofing

Bu kategorideki başka bir WhatsApp tak’p yolu da MAC Spoofing (MAC Kafes) yoludur. Bu yöntem bir ağa bağlı cihazdaki Medya Erişim Kontrolü yani MAC adresini değiştirmek için kullanılır. Bu yöntemi kullanıp  WhatsApp izleme yapabilmek için cihazınızdaki WhatsApp uygulamasını kaldırmanız zorunludur. Dilerseniz uygulamayı yeniden telefonunuza indirebilirsiniz ama bir kez kaldırmanız gereklidir. Sonrasında şunları yapmanız gerekir:

 • İzlemek istediğiniz cihazın ‘Fiziksel Erişim’ini bulmak,
 • İzlenecek cihazın MAC (Medya Erişme Kontrolü) numarasını bulmak.

Her telefonun MAC numarası kendine özeldir ve takip etmek istediğiniz telefonun MAC numarasını tespit ettikten sonra:

Android Telefonlar için izlenmesi gereken adımlar:

Ana Ekran – Ayarlar – Hakkında – Durum – Wifi MAC Adresi

İphonlar IOS Telefonlar için takip edilecek adımlar:

Ana Ekran – Ayarlar – Genel – iphone Hakkında – Wifi Adresi

Bu uygulamayı hem takip etmek istedğiniz telefonda hem de kendi telefonunuzda uygulayınız. Kendi MAC bilginizi de sonrasında kullanmak ve unutmamak için not edin. Takip etmek istediğiniz telefonun MAC bilgisini kendi telefonunuza girin. Telefonunuza WhatsApp indirdiğiniz takdirde WhatsApp uygulaması yeni adresi otomatik bir şekilde tanıyacak ve artık takibini yapmak istediğiniz WhatsApp kullanıcısının tüm mesajları sizin ekranınıza da gelecektir.

Artıları: Ücretsiz olması ve başarılı bir şekilde çalışması durumunda size tüm WhatsApp mesajlarını okuyabilme imkanı sunması.

Eksileri: Maalesef WhatsApp 2016 yılında mesajlarını şifreleyerek bu tür spoofing uygulamalarına karşı WhatsApp mesajlarının gizliliğini koruma altına aldı.

WhatsApp Web

WhatsApp takip etme yöntemlerinden belki de en kolay ulaşılabilir olanlarından biri WhatsApp Web’dir. Uygulamanın kendi sunduğu bir hizmet olup herhangi bir bilgisayar, laptop veya tablet tarayıcısından size WhatsApp içeriğine ulaşım sağlar. WhatsApp Web yöntemini kullanabilmek için sahip olmanız gerekenler bir bilgisayar (veya benzeri cihazlar) ve takip etmeyi dilediğiniz kişinin telefonudur.

WhatsApp izleme yapabilmeniz için Google Crome veya diğer tarayıcıları kullanarak WhatsApp Web’e nasıl ulaşabileceğinizi aşağıda ayrıntılı anlatacağım.

 •       Takip etmek istediğiniz WhatsApp uygulamasının olduğu telefona ulaşın,
 •       Telefonu WhatsApp Web’i açmak istediğiniz bilgisayarın yanına getirin ve bir tarayıcıyı açın (mesela Google Crome),
 •       Tarayıcıdan ‘web.whatsapp.com’ adresini açın,
 •       Telefonun tuş kilidini açarak WhatsApp uygulamasını açın,
 •       Uygulamaya girince sağ üst tarafta gözükecek ‘WhatsApp Web’ butonuna tıklayın,
 •       Tıkladıktan sonra telefon ekranında göreceğiniz artı  (+) işaretine tıklayın,
 •       Telefonun kamerasını bilgisayar tarayıcısındaki açık WhatsApp Web sayfasına getirin ve ekrandaki kare kodu okutun.

İşte bu kadar. Telefonun kamerası kare kodu görür görmez bilgisayar tarayıcısındaki WhatsApp Web aktif hale gelecektir. Bu durumda siz de telefonu aldığınız yere koyup tüm WhatsApp mesajlarını sahibinin ruhu bile duymadan okuyabiliyor olacaksınız!

Yukarıda bahsettiğim gibi eğer bu kare kod daha önce aynı cihazda telefon sahibi tarafından okutulmuş ve WhatsApp Web aktif hale gelmişse, sizin tek yapmanız gereken bilgisayardan bu sayfayı açmak olacaktır. Çünkü telefondaki WhatsApp uygulamasına gidip bizzat WhatsApp Web’i kapatmadıkça, tarayıcıda her zaman kayıtlı kalacaktır.

Artıları: Hiçbir ücrete tabi olmayıp, herhangi bir tarayıcı üzerinden erişilebiliyor olması WhatsApp Web’i çok cazip bir yöntem yapıyor. Artı, takip etmek istediğiniz kişi kendisi WhatsApp Web kullanıyorsa, size sadece açık olan bilgisayardan tarayıcıyı açmak kalıyor.

Eksileri: Bu uygulamanın en büyük dezavantajı WhatsApp‘ın yüklü olduğu telefon ile, WhatsApp Web‘in açık olduğu bilgisayar arasında mesafenin arttıkça, bağlantının da zayıflamasıdır. En iyi şekilde çalışabilmesi için telefonun en azından aynı evin içinde olması gerekmektedir.Ayrıca aynı evde veya ofiste olsanız bile, tarayıcıdan WhatsApp Web‘e girebilmek için karşı tarafın telefon kilit kodunu bilmeniz gerekiyor.

Monitor/İzleme Uygulamaları

WhatsApp takip programı denilince ilk akla gelecek yöntemlerden biri de monitor veya izleme programları adıyla bilinen ya da yaygın olarak kulanılan ismiyle casus programlarıdır. Sevgiliniz yalan söylüyor gibi ve bundan şüpheleniyor ama kanıtlayamıyor musunuz? Eşinizin hikayesinde eksikler mi var? Ergen çocuklarınızın güvenliğinden mi endişelisiniz? Ya çalışanlarınız iş yeriniz hakkında bilgi sızdırıyorsa! İşte tüm bu soruların cevaplarını bu mükemmel casus programları sayesinde kendi konforunuzda bulabilirsiniz. Sadece WhatsApp takibi yapmakla kalmayıp, çok faydasını göreceğiniz daha bir çok hizmet sunmaktadırlar. Programdan programa küçük değişiklikler gösterseler de bunlardan sadece bazıları şunlardır:

 • Telefon GPS sistemi ile konum takip edebilme,
 • Arama bilgilerine ulaşma,
 • Telefon galerisine ulaşım
 • Telefonda yüklü tüm uygulamaları takip edebilme,
 • Tüm mesajları okuyabilme.

 Bu uygulamalar size tam anlamıyla bir takip imkanı sunmaktadır.

Artıları: Aynı ağda veya takip edilen cihaza yakın mesafede olmanız gerekmez, diledğiniz mesafeden kendi telefon ekranınızdan  takip edebilirsiniz. Bu programlarda her şey sizin istediğiniz bilgilere ulaşmanız için hazırlanmıştır. Kullananlar arasında memnuniyet seviyesi oldukça yüksektir. En büyük avantajlarından bir diğeri de telefonunda bu programa sahip olan, yani takip edilen kişinin bu uygulamanın varlığından asla haberi olmamasıdır.

Eksileri: Bu tür size özel hazırlanan casus programlarının bir çoğu ücretlidir. Ücretli olması sizin için maliyet açısından bir sorun oluşturabileceği gibi, aynı zamanda kurulum aşamasında sorun yaşamanıza neden olabilir. Ve bu programları takip edilecek cihaza yükleyebilmeniz için karşı tarafın telefon şifresini biliyor olmanız gerekir.

En İyi Telefon Takip Programları 2023

WhatsApp casus programları arasında en faydalı ve popüler olan 3 uygulamayı paylaşıyor olacağım. Zira bu tür programların sayısı her geçen gün artmakta. Bunun nedeni de çok fazla talep görüyor olmaları. Yakınlarımız bizim için çok değerli ve onları koruyabilmek için bazen telefonlarının içine girebiliyor olmamız gerekebilir. Belki bu durum birkaç yıl öncesine kadar farklıydı ama günümüz akıllı telefon çılgınlığı çağında, size bilgilerini vereceğim bu 3 uygulama gerçekten hayatınızı değiştirebilir.

mSpy

WhatsApp casus denilince ilk akla gelen programlardan biri kesinlikle mSpy‘dır. Kolay kullanımı, sunduğu hizmet yelpazesinin genişliği ve güvenilirliği ona bu populeritesini sağlamaktadır. Takip etmek istediğiniz telefona mSpy kurduğunuz takdirde, karşı tarafın ruhu bile duymadan onlarca bilgiye ulaşabilir, dilediğiniz yerden takip edebilirsiniz. Artık çevrenizdekilerin size yalan söyleyip söylemediğini öğrenmeniz çok kolay. Tek yapmanız gereken mSpy‘ın size sunduğu hizmetlerden faydalanmak. Bunlardan bazıları:

 • WhatsApp takibi yapabilme, gelen giden tüm mesajları aramaları görebilme,
 • Telefonda yüklü uygulamaları görebilme, içeriğine ulaşma ve değişiklikler yapabilme,
 • Tüm arama geçmişi ve rehber kimlik bilgilerine ulaşabilme,
 • Tüm SMS veya anlık mesajları anında görebilme,
 • Cihazdaki tüm medyaya ve dosyalara ulaşabilme,
 • Cihazın konumunu tespit etme,

ve çok daha fazlasıdır.

Bu uygulamayı karşı tarafın telefonuna yüklerken gizle opsiyonunu seçmeyi aklınızdan çıkarmayın. Uygulama yüklenirken size gizli mi yoksa görünebilir mi olduğunu soracaktır. Takibinizin telefon sahibi tarafından haberi olmasını istemiyorsanız gizlemeniz gerekmektedir.

SpyBubble

En son moda casus programlarından biri de SpyBubble‘dır. Her ne kadar en çok işverenler ve ebeveynler tarafından tercih edilse de çiftler de bu uygulamaya yoğun ilgi göstermektedir. Uygulama size maksimum izleme imkanı sunar. İstediğiniz yerden ayaklarınızı uzatarak kendi cihazınızdan 7/24 takibi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca SpyBubble size bilgileri kaydetme imkanı da sağlar. Yani izlemekle kalmaz, dilediğiniz bilgiyi kaydedebilirsiniz. Bunun yanı sıra SpyBubble ile:

 • WhatsApp ve diğer uygulamalın anlık mesaj takibini yapabilme,
 • E-postaları takip edebilme, kaydedebilme,
 • Takip edilen cihazı uzaktan kontrol edebilme,
 • GPS aracılığıyla konum tespiti,
 • Tüm arama geçmişini görebilme,
 • Rehberdeki numara kimlik tespit edebilme,
 • Telefonu bir dinleme cihazı olarak kullanabilme,
 • Telefon konuşmalarını dinleyebilme,
 • Ses kaydı yapabilme

gibi pek çok hizmeti sunmaktadır. SpyBubble gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir casus programıdır.

MobileSpy

Hem iPhone hem de Android telefonlarda kullanılabilen MobileSpy bir 2023‘nin bir diğer popüler casusluk uygulaması. Canlı kontrol paneli size pek çok işlemi bir arada yapabilme imkanı sunmaktadır. Bunlardan kimisi:

 • Telefondaki uygulamaları kaldırabilme,
 • GPS kullanarak konum takibi,
 • Rehberdeki numaraların kimliğini tespit edebilme,
 • Cihazdaki SMS‘lerin izlenebilmesi,
 • Gelen, giden emaillerin izlenmesi,
 • Alarm kurma ve seçilen işlemlerden haberdar olma,
 • WhatsApp mesajlarını görüntüleyebilme.

Ayrıca MobileSpy’de WhatsApp takibi yapılan kişi mesajlarını silse dahi uygulamanın kontrol paneline kaydedilir ve tarafınızca görüntülenebilir.

WhatsApp Takip Programı İle Başkasının Mesajlarına Ulaşın

WhatsApp takip programı temelde bir tür WhatsApp gizli takip programı ya da WhatsApp casus programı gibidir. Bu tür programlar sayesinde başkasının WhatsApp konuşmaları görme iPhone ve Android telefonlar için mümkün hale gelmektedir. Takip etmek istediğiniz telefondaki tüm WhatsApp mesajlarını görüntüleyebilirsiniz. Takip etmek istediğiniz telefonun internete bağlanması yeterlidir. İnternetin bize sunduğu kolaylıklılardan bir tanesi de budur. Hedef telefon WhatsApp’ta ne mesajlaşıyorsa, siz de bu mesajlara erişebilirsiniz. Çocuğunuzun, yakınınızın ya da arkadaşınızın güvende olduğunu öğrenebilirsiniz. Çalışanlarınızı daha rahat takip edebilirsiniz.

WhatsApp takip programı demo mSpy

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Uygulaması Nasıl Çalışır?

Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma hedef telefona göre değişmektedir. Bu yüzden, iPhone WhatsApp takip ile Android WhatsApp takip birbirinden farklı şekilde yapılmaktadır. İki telefon sisteminin farklı yapısı, takip programının yapısını da etkilemektedir. Bu yüzden güvenilir bir programı ve programın uygun sürümünü seçmek önemlidir. Bu konuda hem kurulumunun kolay olması hem de teknik desteğe sahip olmasıyla mSpy diğer programlara göre öne çıkmaktadır. Kurulumdan sonra takip edilen bilgiler sunucuya aktarılır. Sunucuya size özel kullanıcı adı ve şifreyle bağlanarak takip edebilirsiniz. WhatsApp online takip iPhone ya da Android olmasına göre farklı olduğunu belirtmiştik. Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma esnasında göz önünde bulundurmamız gereken bazı hususlar vardır.

 • Takip Edilecek Telefon Bir İphone İse:

WhatsApp takip iPhone telefonlarda iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Jailbreak işlemine göre farklılık arz etmektedir. Jailbreak işleminin nasıl yapılacağı konusunda teknik destek alabilirsiniz. Jailbreak işlemi telefonun tüm yönetici haklarını elde etmenizi sağlar. Bu teknik konuyla uğraşmadan da yapabilirsiniz. Her iki şekilde nasıl yapıldığına bakalım.

 • Jailbreak Yapılmış:

Hedef telefonda iPhone takip programı Jailbreak işlemi yapıldıktan sonra kurulacak ise iOS 6 – 8.4; 9 – 9.1 olmalıdır. Hedef telefona fiziksel erişiminiz olmalıdır. Telefonun tüm yönetici haklarına sahip olursunuz. Telefonda gerçekleşen mesajlaşmalar internet aracılığıyla sunucuya aktarılır ve siz sunucuya bağlanarak mesajları rahatlıkla okuyabilirsiniz.

 • Jailbreak Yapılmamış:

Jailbreak yapılmamış bir iPhone için WhatsApp takip birkaç adımla mümkün. İOS 6 ve üzeri telefonlarda iCloud uygulaması ile takip yapılabilmektedir. Hedef telefonun iCloud yedeklemesinin aktif olması gerekmektedir. Ayrıca iCloud işlemlerini rahatça takip edebilmeniz için iCloud kullanıcı şifresini bilmeniz gerekmektedir.

 • Takip Edilecek Telefon Bir Android İse:

Android telefon takip telefonun yönetici haklarını elinizde bulundurmanıza bağlıdır. Mevcut telefonunuz sınırlı yönetici haklarına sahip şekilde ayarlanmıştır. Bu sayede sistemin daha kararlı çalışması hedeflenmiştir. Bazı uygulamaları kaldıramaz ya da değiştiremezsiniz.

 • Root Yapılmış:

Eğer telefona root işlemi yapılmış ise telefonun tüm yönetici haklarına sahip olursunuz. Bu sayede telefon takip programının kurabilir ve telefondaki tüm WhatsApp yazışmalarını takip edebilirsiniz.

WhatsApp Casusu Yazışma Geçmişini Kaydediyor

WhatsApp casusu sizin özel casusunuzdur. WhatsApp yedekleri silinse dahi yazışma geçmişine erişim elde edersiniz. Android ve iPhone casus yazılım size hem mevcut hem de geçmiş WhatsApp paylaşımlarını görmenizi sağlar. Bütçenize uygun bir program ararken hemen casus programı indir linkine tıklarken güvenilir ve alanında uzman bir ekibin hazırladığı programı seçmenizi tavsiye ederiz. Bu alanda mSpy tercih edilebilecek programlar arasında önde gelmektedir.

Sonuç

Her ne kadar güven bizim için sevginin bir koşulu gibi olsa da, artık çağımızda ona sahip olabilmek fazlasıyla zorlaştı. Sevdiklerimizi korumak, onlara olan güvenimizi tazelemek, kendi güvenliğimizi sağlamak gibi nedenlerle WhatsApp takibi yapmak kaçınılmaz olabilir. Casus programlar da bize ihtiyacımız olan hizmeti sunmak için her geçen gün yenilenip, gelişmekte. Gelişen teknoloji sayesinde artık pek çok şey mümkün!

DMCA.com Protection Status