Ebeveyn Denetimi Uygulaması İle Çocuklarınızı Cinsel İstismardan Koruyun 2023

Ebeveyn Denetimi Uygulaması İle Çocuklarınızı Cinsel İstismardan Koruyun 2023

Ebeveyn denetimi ile telefon takibi nasıl yapılır? Aile koruma programı ile göz bebeğimiz çocuklarımız cinsel istismardan korunabilir mi, yazımızda inceledik.

Ebeveyn Denetimi Uygulaması İle Çocuklarınızı Cinsel İstismardan Koruyun

Ebeveyn denetimi telefon takip programları ile dijital dünyaya taşınmış durumda. Cep telefonu takip bu programlar sayesinde günümüzde kolaylaşmaktadır. Bu da çağımızın yegane sorunlarından biri olan çocuk istismarını engellemekte kullanıp kullanılmayacağını akla getirmektedir. Çocukların cinsel istismarı, yetişkinlerin kendi cinsel istekleri doğrultusunda zorlayarak veya kandırarak çocukları kullanmasıdır. Çocuk istismarıyla ilgili ürkütücü bilgileri ve bundan çocukları korumak için neler yapılabileceğini burada paylaşalım.

2017 Yılının Korkutucu İstatistiği

Ebeveyn denetimi aslında ne kadar önemli 2017 yılına ait istatistik dile getirildiğinde ortaya çıkmaktadır. 2017 yılında maalesef 387 çocuk cinsel istismara uğradı. Burada ifade edilen rakam adli mercilere intikal eden, yetkililerce bilinen vakalar. Aslında rakamın bundan daha yüksek olduğu ancak pek çok çocuk tehdit edildiğinden veya bu konu saklandığından şikayet söz konusu olmadığı için gerçek rakam tam olarak bilinmemektedir. Özellikle günümüzde mobil cihazların ve İnternet kullanımın sıklığı düşünülürse bu rakamın daha yüksek olacağı kesindir. Çünkü çocuklar, sosyal ağ paylaşımları veya kısa mesajlar ile de istismara uğrayabilir. Bu noktada SMS takip programı çözüm olabilir mi, birlikte bakalım.

Çocuk İstismarıyla Mücadele Etmek İçin Neler Yapılmalı?

Casus yazılım programı dünyada parental control yani ebeveyn denetimi olarak adlandırılan yazılımlar gibi İnternet ya da mobil cihazlar aracılığıyla yapılabilecek cinsel istismarlara karşı çocukları korumak için ailelerce tercih edilebilir. iPhone casus yazılım ile çocuğun farkında olmadan kandırılmasının önüne geçilebilir. Dijital araçlarla yapılacak istismarın engellenmesi için çocuklar dijital araçların güvenli kullanımı konusunda eğitilmelidirler. Çocuğun iyi ve kötü dokunuşu ayırt etmesi öğretilmelidir. Çocuğun her kim olursa olsun bedenini koruma ve “hayır” deme hakkının olduğu söylenmelidir. Çocuğun istemediği birine sarılması, onu öpmesi veya onun kucağına oturması için ısrar edilmemelidir. Yetkililerce gerekli tedbirler alınmalı, çocuk hakları korunmalıdır.

Ebeveyn Denetim Programını İhmal Etmeyin

Telefon izleme programı bize Android telefon takip için harika bir fırsat sunar. Bu sayede çocuğa yönelik dijital ortamlardan gelebilecek tehlikelere karşı bir ebeveyn denetimi sağlanmış olur. Çocuğun telefonuna yüklenecek bir ebeveyn denetimi programı, telefon trafiğinin kontrol edilebilmesini ve istismarcıların engellemesi sağlar. İstismarcıları bir casus gibi takip edip yakalayan casus programı indir, bir nebze rahat edin.

Comments

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

DMCA.com Protection Status