Konu Çocuklarınızı Çevrimiçi Ortamda Korumak Olduğunda Bilgi Güçtür 2023

Ebeveynler çocuklarının telefonlarında hangi uygulamaların yüklü olduğunu bilmeli.

Facebook, Twitter, Instagram en popüler sosyal medya uygulamalarından bazıları. Ama artık zorbaların üreme alanı haline gelmiş yeni bir anonim sosyal ağ dalgasıyla karşı karşıyayız. Araştırmalar Amerika’daki gençlerin %92’sinin her gün çevrimiçi olduğunu gösteriyor. Elbette sosyal medya sitelerinde önemli miktarda siber zorbalığın yer aldığı da bir sır değil.

Bu uygulamalar anonim olmanıza izin veriyor. Zorbalar bu uygulamalara girmek istiyorlar; çünkü kim olduklarını bilmenizi istemiyorlar. Bu korkak olmanın başka bir yolu gibi. Elinizi gizleyerek bir taş atmak istiyorsunuz ve hala diğerlerini kurban etmek istiyorsunuz. Bu uygulamaların pek çoğu buna öncülük ediyor.

Şimdi bile başka uygulamaları gizlemek için tasarlanmış uygulamalar var.

Anonim uygulamalar ve hesap makinesi gibi gözüken hesap makineleri var; ama bu uygulamalar çocukların ebeveynlerinin görmesini istemediği uygulamaları kilitliyor ve saklıyor.

Teknolojinin gündelik hayatta bu kadar önemli rol oynaması yüzünden, ebeveynlerin sosyal medyayı görmezden gelebilecekleri günlerin geride kaldı.

Her zaman ebeveynlere bilgi sahibi olduklarından emin olmaları gerektiği söyleniyor. Dünya değişiyor, toplum çok hızlı değişiyor ve bu uygulamalar da değişiyor. Uygulama mağazasına gidip hangi yeni uygulamaların çıktığını görmek isteyebilirsiniz. Bu size belirli uygulamalar hakkında açıklama ve detaylar sunacak, gerçekten çok yardımcı olabilir. Eğer aile iCloud hesabınızı senkronize ederseniz hangi uygulamaların satın alındığını ve indirildiğini görebilirsiniz.

Çocuğunuz gizlilik istiyorsa, çocukların telefonlarına veya tabletlerine bağlı olmayan bir günlük tutmaları öneriliyor.

Çocuğunuzun mahremiyetini istila etmekle iyi bir ebeveyn olmak ve çocuğunuzu kontrol ederek iyi olduğundan, doğru şeyi yaptığından emin olmak arasında fark var. Bu sadece iyi bir ebeveynlik. Yükledikleri her uygulamayı kontrol etmeniz gerektiği söylenmiyor, ama her iyi ebeveyn emin olmak için çocuğunu kontrol etmeli veya yaptıklarına bakmalı.

Bir uygulamanın ne kadar güvenli olabileceğini düşünürseniz düşünün gönderiler gönderilene kadar takip edilebilir.

Lütfen başkasına zarar verebileceğini düşündüğünüz hiçbir şeyi paylaşmayın; çünkü bunun bir parçasısınız, zorbalığı önlemek istiyoruz, ebeveynler, okul görevlileri ve sadece birer vatandaş olarak pozitifliği teşvik ettiğimizden emin olmak istiyoruz. Herkesin iyi olduğundan ve toplulumuzu korumak için yapmamız gereken şeyleri yaptığımızdan emin olmak istiyoruz.

Ayrıca çevrimiçi uygunsuz gönderileri bildirmekten korkmayın. Pek çok site kullanıcıların anonim olarak uygunsuz ve saldırgan içeriği bildirmeleri için çeşitli yollar sunuyor.

Kaynak: http://www.ksla.com/

Comments

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

DMCA.com Protection Status